Oceń wpis
   
Na początku należy się małe wyjaśnienie. Przede wszystkim chciałbym przeprosić wszystkich stałych czytelników za brak aktualizacji w przeciągu ostatniego miesiąca. Ma to związek z pewnym dużym projektem, który realizuje. Mam nadzieję, że wielu z Was będzie mile zaskoczonych. Więcej szczegółów w przyszłości.

Tymczasem w świecie ecommerce powoli rozpoczyna się gorączka przedświąteczna. Niestety z racji rozmiarów naszego rodzimego rynku na razie odczuć można ją przede wszystkim na zachodzie.

Odnośniki do publikacji, które warto przeczytać:

- zakupy w sieci, a prezenty na święta - jak widać w USA internet odgrywa dużą rolę przy kupowaniu prezentów na święta, co ciekawe wielu respondentów wypowiedziało się, że będzie szukać prezentów w mniejszych, często niszowych sklepach,

- o wpływie cen benzyny na zachowania kupujących - według badania America Online 49% kupujących zdecyduje się na zakupy w sieci z powodu wysokich cen benzyny, tę tezę potwierdza również artykuł z linku powyżej; ciekawe jaki wpływ na zakupy w sieci mają wysokie ceny
benzyny w Polsce, w USA jest ona przecież znacznie tańsza w stosunku do Polski.

Jak polskie sklepy przygotowują się na święta?

Przykładowo Merlin.pl przy każdym produkcie dodaje notkę o tym do kiedy należy zamówić towar, aby zdążyć przed świętami:


Świetny sposób na to, aby nie stresować klientów. Zachęca również do tego, aby nie czekać do ostatniej chwili.

2005-11-28 00:00
4. E-commerce ecommerce Komentarze (1)