Oceń wpis
   

Zwycięstwo Polaków było, więc mogę podrzucić kilka ciekawych linków:

- Bardzo zwięzła informacja o płatnościach internetowych w Niemczech. Za ciekawostkę można uznać to, że dość znacznie wzrosła liczba użytkowników, którzy woleli wybrać tradycyjną metodę płatności taką jak np. płatność za pobraniem, zamiast płatności uznawanych za nowoczesne.

- Artykuł o rich media. Co to jest, z czym to się je, jak zastosować te rozwiązania na własnym gruncie. Polecam.

- Lista dziesięciu najczęściej popełnianych błędów przy prezentacji fotografii w sklepach internetowych. Do tego wskazówki jak ich uniknąć.

- Kolejne case study ze stajni Marketingsherpa.com - tym razem ze sklepu Personal Creations. Co testowano? M.in. nowy sposób rekomendowania towarów podobnych. Większość sklepów prezentuje towary podobne na bazie zainteresowań innych użytkowników. Personal Creations dodała do tego aktualne zachowania danego użytkownika. Efektem tych zmian był wzrost skuteczności i kwoty średniego zamówienia. Więcej informacji oczywiście u źródła. Otwarty dostęp tylko do 30 czerwca.

- "Jak założyć skuteczny i dochodowy sklep internetowy?" - taki tytuł będzie miała książka mojego autorstwa. Premiera za miesiąc. Już teraz można zasubskrybować informacje o jej ukazaniu się na rynku. :-)

2006-06-20 00:00
4. E-commerce ecommerce Komentarze (4)
 Oceń wpis
   

Do poczytania w przerwie między kolejnymi zwycięstwami Polaków na mundialu:

Relationship-commerce, czyli dlaczego Amazon.com i Dell.com radzą sobie świetnie pomimo tego, że nie są wcale najtańsi.

E-commerce ma się dobrze wynika z raportu Shop.org i Forrester Research, a najszybciej rozwijające się branże w USA to kosmetyki i produkty dla zwierząt. Co ciekawe w Polsce branża związania ze zwierzętami ciągle w powijakach.

Zakupy w sieci zagrożeniem dla społeczeństwa?

Secrets to Successful E-commerce - kolejny tekst z serii jak tworzyć sklep od podstaw.

Skąd biorę linki? Google Alerts - polecam każdemu to narzędzie. :-)

2006-06-09 00:00
4. E-commerce ecommerce Komentarze (1)
 Oceń wpis
   

Kilka linków:

- E-commerce w Kanadzie - Kanada to jeden z najbardziej rozwiniętych krajów pod względem dostępu do sieci. Wydawałoby się raj dla e-commerce. Ale czy na pewno? Dwujęzyczny kraj, bardzo restrykcyjna polityka prywatności, kłopoty z wysyłką. Jak sobie z tym poradzić radzi MarketingSherpa.com (darmowy dostęp do 10 czerwca).

- Klipy video w sklepach internetowych - jednym z hamulców e-commerce są cały czas kiepskie możliwości prezentacji towaru. Czy klipy video są dobrym rozwiązaniem?

- E-commerce best practices make perfect - ogólny artykuł o e-commerce z ciekawymi radami. Polecam każdemu.

2006-06-01 00:00
4. E-commerce ecommerce Komentarze (0)